Genel Bilgilendirme

 • 5K St.John, 12K Artemis Koşusu, 23K Arvalya Koşusu Maratonu, 42K Meryem Ana Dağ Maratonu, 61K Efes Selçuk Ultra ve 120K Efes Ultra mesafelerinde altı parkurdan oluşmaktadır. Efes Ultra, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Efes Antik Kent içerisinde ve Efes Selçuk’un patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur.
 • Yarışmacılar, Efes Ultra Maratonu boyunca Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kent’ini koşarak keşfederken, Efes Selçuk’un tarihi güzelliklerini görme şansını yakalayacaktır.
 • Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
 • Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 10 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
 • Yarış başlangıç saati (startwave) ve göğüs numarası dağıtımı her katılımcı için randevulu sistem ile gerçekleşecektir.
 • İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
 • Yarış bilgilendirme toplantısı canlı yayın formatında @efesultramaratonu sosyal medya hesabında yapılacaktır.
 • Organizasyon yarış öncesinde parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler yarış öncesinde yarışmacılara duyurulacaktır.
 • Her katılımcı sadece kendisine ait feragatnamesini imzalamak zorunlu olduğu için kit dağıtım masasında katılımcılarımız yalnızca kendisine ait kit çantasını alabilir.
 • Grup ile gelecek olan katılımcılar, organizasyon bilgisi dahilinde grup arkadaşlarına kit teslimi yapılabilir. Bu durum uzun parkur olan 42K , 61K ve 120K için geçerli değildir.
 • Parkurların bir kısmı trafiğe açık yollardan geçebilir. Trafik kurallarına uymak ve araçlara dikkat edip emniyetli geçiş yapmak katılımcının sorumluluğundadır.
 • Efes Ultra Maratonu ile ilgili güncel bilgileri @efesultramaratonu ınstagram sosyal medyasını takip ederek ulaşabilirsiniz.
 • 18 yaşını doldurmamış katılımcılarımız 12K üstü parkur yarışlarına katılamamaktadır. 5K ve 12K parkurları için ebeveyn izin dilekçesini organizasyona iletmeleri gerekmektedir.
 • Gönüllülük için bilgi@limitsensin.org adresine e-mail atmanızı rica ederiz.
 • Covid-19 ile gelişen durumda organizasyon tarafından Drog bag verilmeyecektir. Katılımcıların kendi Drog bag ‘lerine isim ve soyismini yazarak organizasyon ekibine teslim edebilir.
 • Covid-19 önlemleri kapsamında transfer hizmeti verilmeyecektir.
 • 42K , 61K ve 120K parkuru için CP oktalarımızda gıdamız bulunacaktır fakat katılımcılarımızın üst düzeyde gıdalarını getirmelerini rica ederiz.
 • Covid-19 kapsamında etkinlik alanında soyunma kabini ve duş hizmeti verilemeyeceğinden dolayı katılımcıların havlu getirilmesi önerilir.
 • Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır.

Genel Kurallar

 1. Koşu herkesin katılımına açıktır. 42K, 61K ve 120K Katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 5K ,12K,23K için gerekli değildir) Zorunlu malzemeler kit masasında ve start zamanı kontrol edilecektir.
 2. Katılımcılar Risk Kabul Formu’nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.
 3. Yarışmacılar kısmi-kendi kendine yeterlilik esasına göre ancak belli noktalarda kısmi ikmal ve yardım alabilir. Koşucular tarafından taşınması gereken zorunlu malzemeler, giysiler, yiyecek ve içecekler vardır.
 4. Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.
 5. Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır.
 6. Yarış boyunca tüm kontrol noktalarından geçmelidir. Kontrol noktalarından geçmeyen yarışmacılar diskalifiye edilir.
 7. Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekten sorumludur.
 8. Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.
 9. Yarışma süresince kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.
 10. 65 yaş ve üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.
 11. 23K zorunlu olan malzemeler kimlik belgesi, kafa feneri, telefon ve bardak/su kabıdır.
 12. 5K ve 12K yarışlarında zorunlu olan malzemeler kimlik belgesi ve telefondur. Ayrıca yarışmacıların Covid-19 kuralları dahilinde yanlarında taşımaları gereken malzemeler bulunmaktadır. Detaylar web sitemizde “Zorunlu Malzeme Listesi” kısmında yer almaktadır.
 13. Katılımcılarda ateş ölçümü sonucu yüksek ateş durumu söz konusu ise Covid-19 şüphesini taşıyan ek belirtiler varsa yarışmacı en yakın sağlık merkezine yönlendirilir.
 14. Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır. Start saatleri organizasyon tarafından kişilere sms yöntemiyle iletilecektir. Covid-19 yönergesine bağlı olarak Start saatinden 10dk önce start kutusunda beklemesi gerekmektedir
 15. Yarışmacıların yarış öncesi “Katılımcı Taahhütnamesi” imzalamaları gerekmektedir.
 16. Katılımcılar kitlerini randevulu bir şekilde alabileceklerdir. Randevu saatine yetişememiş olan katılımcı en son randevu saatini beklemek zorundadır. Randevu saatleri 1’er saat dilimleri şeklinde koşucunun gelme saatine göre organize edilecektir.
 17. Koşu herkesin katılımına açıktır. Katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine (5K ,12Kve 23K için gerekli değildir) veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.