Efes Ultra Maratonu

“DÜNYA KÜLTÜR MİRASI”NI KOŞARAK KEŞFET!

2017 yılında gerçekleşmeye başlayan Efes Ultra Maratonu  her yıl mart ayının ikinci haftası düzenlenmektedir. Tüm spor tutkunlarına deneyim yaşatabilmek için  5K,12K,23K,41K,61K ve 120K mesafelerinde  altı farklı parkuru  bünyesi altına alan tek yarış olarak Efes Ultra Maratonu;  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kent içerisinde  ve Efes Selçuk’un patikalarında geçekleşen bir arazi koşusudur.

Ulusal ve uluslararası düzeyde koşu sporunu seven sporcuları yıl boyunca devam eden tanıtım çalışmaları sayesinde bir araya getirmektedir.

Efes Ultra Maratonu ile Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kent’i koşarak keşfettiren ekip, 2017 yılında bir araya gelen üç arkadaşın hayaliydi. Efes Ultra ekibinin yolculuğu o günden itibaren başlayarak;  işini tutkuyla yapan bir avuç insanın gösterdiği cesaret, özveri ve yenilikçilik anlayışı ile süreklilik göstermiştir. Emekle büyüyüp, gelişen ve yıllarca mart ayı ile birlikte baharın habercisi olabilmeyi başaran ekip, Efes Ultra Maratonu organize edilmektedir.

ULAŞIM